CSC Peciu Nou este campioana Ligii a IV-a Timiș la fotbal

superadmin
superadmin iunie 7, 2023
Actualizat 2023/06/07 at 2:21 PM

Penultima etapă a Ligii a IV-a Timiș a clarificat apele în vârful ierarhiei. S-a stabilit campioana și echipa care va reprezenta județul la barajul de promovare în Liga a III-a. Aceasta este CSC Peciu Nou care s-a impus la Orțișoara cu 4-0 și își menține avansul de 4 puncte în fruntea clasamentului cu o rundă înainte de final. De cealaltă parte, Lugojul a obținut o victorie mai mult decât categorică, 9-0, în fața celor de la Comloșu Mare, dar a fost insuficientă în mai schimba lucrurile. Un alt scor de maidan s-a înregistrat la Șag, acolo unde echipa din localitate a trecut de  Unirea Jimbolia cu scorul de 6-0, toate golurile meciului fiind marcate în cea de-a doua repriză, la pauză tabela indicând 0-0.