Victorie de moral și fără emoții pentru Corvinul Hunedoara

superadmin
superadmin mai 9, 2024
Actualizat 2024/05/09 at 8:39 AM

Corvinul Hunedoara e pe val. A obținut o nouă victorie, cu scorul de 3-1, în fața formației din Miercurea Ciuc, a treia în acest sezon. Gruparea hunedoreană și-a încheiat meciurile de pe teren propriu, 15 la număr, cu 11 victorii, trei egaluri și un eșec. Cel mai recent succes a fost și unul de moral, având în vedere că a reprezentat penultimul test înaintea finalei Cupei României, cu Oțelul Galați. Nicolae Pîrvulescu a deschis scorul pentru Corvinul în minutul 12. Hunedorenii au dublat avantajul în minutul 80, prin reușita lui Dorin Pop. Ciucanii au redus din diferență în minutul 86, autor fiind Erwin Bloj, iar tabela a fost închisă la scorul de 3-1 de Viorel Lică, în minutele de prelungire.