web analytics
NOVA INFO
Acasa / Actualitate / REVENIRE DE SENZAȚIE ÎN ULTIMELE 10 MINUTE! SCM POLITEHNICA – OLYMPIAKOS SFP 31-29

Emoții pentru spectatorii care au venit aseara  la Sala Constantin Jude. Meci de mare luptă, cu răsturnări de situație de ambele părți, în prima manșă dinturul II al preliminariilor EHF. SCM Politehnica Timișoara a reușit o victorie superbă în prima manșă a dublei cu Olympiakos, din turul doi al Cupei EHF. Bănățenii s-au impus, 31-29, după ce au revenit de la un deficit de 5 goluri. Marjanovic a marcat de cele mai multe ori in acest joc pentru gazde, reusind 10 goluri, fiind urmat de Irimescu – 6 si Milosevic – 5.  Returul se joacă în Atena sâmbăta viitoare, de la 19 și va stabili echipa calificată în barajul de accedere în Cupa EHF.