web analytics

Rezultate PARȚIALE 2020! ÎN TIMIȘ!

Dominic Fritz a fost votat de 48.992 de timişoreni, ceea ce înseamnă un procent de 53,31%. Edilul în funcţie, liberalul Nicolae Robu, a obţinut 27.408 voturi – 29,82%.Rezultatele au fost centralizate din 99% din sectiile de votare.

Urmează candidatul PSD, Voichiţa Lăzureanu, 6,25%, Marius Craina (Pro România)– 5,27%. Candidatul UDMR Imre Farkas, actualul viceprimar, a obţinut 1,41%.

La Consiliul Local Timişoara, USR PLUS s-a clasat pe primul loc cu 41,47%. PNL a obținut 30,41%, iar pragul electoral a mai fost trecut doar de două partide: PSD (9,58%) şi Pro România (5,47%).

Lugoj: Claudiu Buciu – PNL – 7.177 voturi
Buziaș: Sorin Munteanu – PNL – 1.628 voturi
Ciacova: Filip Petru – PNL – 1.007 voturi
Deta: Petru Roman – PNL – 1.327 voturi
Făget: Marcel Avram – PNL – 1.427 voturi
Gătaia: Raul Cozarov – PNL – 1.891 voturi
Jimbolia: Darius Postelnicu – PNL – 1.432 voturi
Recaș: Nu au fost procesate
Sânnicolau Mare: Dănuț Groza – PNL – 3.124 voturi

Balinț: Dănuț Crașovan – PSD – 344 voturi
Banloc: Lucian Trifonescu – PNL – 572 voturi
Bara: Casian Daniel Ursu – PSD – 279 voturi
Bârna: Dumitru Pecora – PSD 464 voturi
Beba Veche: Ioan Bohancanu – PSD – 558 voturi
Becicherecu Mic: Ovidiu Raimons Rusu – 873 voturi
Belinț: Ionel Tîrziu – PNL – 534 voturi
Bethausen: Ioan Lihoni – PNL – 936 voturi
Biled: Ioan Ovidiu Oprișa – PNL – 924 voturi
Birda: Marius Gheorghe Stoian – PSD – 791 voturi
Bogda: Ciprian Iovînuț – PSD – 263 voturi
Boldur: Cristian Stoi – PSD – 833 voturi
Brestovăț: Eugen Dobra – PNL – 305 voturi
Bucovăț: Gheorghe Pop – PMP – 481 voturi
Cărpiniș: Marcel Popa – PSD – 843 voturi
Cenad: Codruț Tița – Alianața USR-PLUS – 751 voturi
Cenei: Sîrgean Tanasin – Alianța pentru Cenei – 784 voturi
Checea: Florin Florea – PNL – 541 voturi
Chevereșu Mare: Marcel Muia – PSD – 850 voturi
Comloșu Mare: Nicola Ștefănescu – PSD – 1503
Coșteiu: Petru Carebia – PSD – 1.142 voturi
Criciova: Elena Romica Cătană – PSD – 548 voturi
Curtea: Ovidiu Crăciunescu – Partidul Republican din România – 235 voturi
Darova: nu au fost procesate rezultate
Denta: Petru Tapanov – PSD – 886 voturi
Dudeștii Noi: Ion Goșa – PNL – 461 voturi
Dudeștii Vechi: Bono Cucalan – PNL – 883 voturi
Dumbrava: Ioan Ihasz – UDMR – 803 voturi
Dumbrăvița: Grigore Horia Bugarin – USR PLUS – 2896 voturi
Fârdea: Violeta Murari – PSD – 640 voturi
Fibiș: Dorel Carcea – PNL – 411 voturi
Foeni: Saveta Moldovan – USR PLUS – 491 voturi
Găvojdia: Toma Stoica – PNL – 895 voturi
Ghilad: Cornel Guran – PNL – 204 voturi
Ghiroda: Ionuț Stănușoiu – PNL – 2080 voturi
Ghizela: Dinu-Mircea Mirean – PNL – 633
Giarmata: Claudiu Mihălceanu – PMP – 1301
Giera: Ionel Radu Vicol – PSD – 501 voturi
Giroc: Ionel Toma – PSD – 2333 voturi
Giulvăz: Gheorghe Cristeți – PSD – 464
Gottlob: Gheorghe Nastor – PNL – 851
Iecea Mare: Ștefan Tomulea – PSD – 795 voturi
Jamu Mare: Petre Gagea – PNL – 448 voturi
Jebel: Ciprian Vatriș – PNL – 869 voturi
Lenauheim: Ilie Suciu – PNL – 719 voturi
Liebling: Gheorghe Munteanu – PNL – 922 voturi
Livezile: Ștefan Varga – PNL – 407 voturi
Lovrin: Vasile Graur – PNL – 1024 voturi
Mănăștiur: Ionel Curuți – PSD – 499 voturi
Margina: Ionel Costa – PSD – 464 voturi
Mașloc: Ionel Lupu – PNL – 735 voturi
Moravița: Răzvan Remus Brăzdău – PNL – 692 voturi
Moșnița Nouă: Florin Octavian Bucur – PNL – 1.958 voturi
Nădrag: Liviu Munteanu – PSD – 958 voturi
Nițchidorf: Dănuț Ionel Drăghici – PSD – 526 voturi
Ohaba Lungă: Gigi Murărescu – PSD – 429 voturi
Orțișoara: balotaj: Lucian Ivănescu – PMP – 604 voturi, Aleodor Gheorghe Sobolu – PSD – 604 voturi
Otelec: Simona Silvia Fechete – Pro România – 348 voturi
Pădureni: Dorin Ignuța – PNL – 781 voturi
Parța: Daniel Drăgan – PNL – 477 voturi
Peciu Nou: Gabriel Răzvan Drăgan – 632 voturi
Periam: Cornel Dumitraș – PSD – 1.238 voturi
Pesac: Cornel Toma – PSD – 754 voturi
Pietroasa: Virgiliu Victor Ciocea – PNL – 552 voturi
Pișchia: Ioan Sas – PNL – 793 voturi
Racovița: Dănuț-Nicolae Negru – PSD – 774 voturi
Remetea Mare: Ilie Golubov – PSD – 489 voturi
Săcălaz: Viorel Nicu – PMP – 943 voturi
Sacoșu Turcesc: Gabriel Koller – PNL – 784 voturi
Șag: Flavius Roșu – PSD – 1.370 voturi
Sânandrei: Florin-Claudiu Coman – PNL – 1623 voturi
Șandra: Luchian Savu – PNL – 1.004 voturi
Sânmihaiu Român: Nu s-a procesat
Sânnicolau Mare: Dănuț Groza – PNL – 3.124 voturi
Sânpetru Mare: Viorel Popovici – PSD – 556 voturi
Saravale: Sava Stoian – PSD – 633 voturi
Satchinez: Florin Dumitru Cheaua – 1.488 voturi
Secaș: Simion Pop – PNL – 295 voturi
Știuca: Vasile Bejera – PNL – 966 voturi
Teremia Mare: Cornel Vasile Gui – PNL – 1.275
Tomnatic: Stoian Vasiu – PSD – 1.046 voturi
Tomești: Costel Medelean – PNL – 743 voturi
Topolovățu Mare: Ovidiu Petru Doța – 687 voturi
Tormac: Marius Lazăr – PNL – 783 voturi
Traian Vuia: Vasile Bujor Petruescu – PSD – 833 voturi
Uivar: Bogdan Gheorghe Săvulescu – PMP – 360 voturi
Valcani: Dragoș Ioan Buciu – PNL – 562 voturi
Variaș: Nu au fost procesate
Victor Vlad Delamarina: Ioan Cristian Cardaș – PSD – 715 voturi
Voiteg: Tudor Nicolae Marinescu – PSD – 335 voturi

Mai multe articole

UN BĂRBAT a tras cu ARMA de vânătoare într-un câine! CE SUFLET AU UNII OAMENI!

Un bărbat care se întorcea de la o partidă de vânătoare a împușcat cu arma …

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *